Dossiers:
Tags:
Bij kindermisbruik denk je vooral aan de rooms-katholieke kerk, en niet aan de Jehovah's Getuigen. Dat zijn toch meestal oude vrouwtjes die bij de stations staan te posten met het blaadje 'De Wachttoren'. Of die bij je aan de deur bellen om je te vertellen dat de wereld vergaat.
Maar nu moeten de Jehova's Getuigen in de Verenigde Staten – waar elders? – 28 miljoen dollar dokken, omdat zij een geval van misbruik onder de pet wilden houden, aldus een bericht in Trouw:
Miljoenenboete Jehova's Getuigen voor verzwijgen misbruik
De Amerikaanse afdeling van de Jehovah's Getuigen moet 28 miljoen dollar (22 miljoen euro) schadevergoeding betalen vanwege haar betrokkenheid bij seksueel misbruik van een meisje. Dat heeft de jury van een Californische rechtbank bepaald. De kerk heeft niet voorkomen dat de ontuchtpleger in de buurt kon komen van het negenjarig meisje, ook al wisten oudsten dat hij eerder was veroordeeld.
Lees hier verder.
Dus als er binnenkort op zondagmorgen bij u aan de deur wordt gebeld, dan vraagt u eerst: "Heeft u de boete al betaald?".
Daily Pam
Max Pam verzorgt de wekelijkse OBA Live-rubriek 'Ketter en Geest'. In deze rubriek behandelt hij onderwerpen die 'van belang zijn voor goddelozen'.
Op human.nl verwijst hij elke dag naar een nieuwsbericht dat hij in de radiouitzending besproken heeft.
Zie ook The Max Pam Globe.
Kerk betaalt af 17 mei 2013
Toeristen in bikini's mogen weer 16 mei 2013
Kruis in rechtszaal 15 mei 2013
David Bowie en de kerk 14 mei 2013
'Jet Bussemaker is de satan' 13 mei 2013
Wekelijks overzicht van nieuws, debat, agenda, blogs en HUMAN producties























